Logo
Poradíme Vám s výberom?
Po - Pia: 08:00 - 16:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Suché stavebné zmesi
  3. Sádry a cement
  4. UB Hobby tmel 5kg - sádrový tmel na opravy

UB Hobby tmel 5kg - sádrový tmel na opravy

UNIVERBAU HOBBY TMEL  Charakteristika: Priemyselne vyrábaná suchá tmeliaca malta na vodoinštalačné, elektroinštalačné, maliarske a štukatérske práce .... celý popis
Dostupnosť
skladom do 2-3 dní
3,70 EUR
3,08 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:1863
Výrobca:UNIVERBAU
Popis výrobku

UNIVERBAU HOBBY TMEL 

Charakteristika:
Priemyselne vyrábaná suchá tmeliaca malta na vodoinštalačné, elektroinštalačné, maliarske a štukatérske práce . Vyrobená s využitím prírodných materiálov, síranu vápenatého a jeho hemihydrátu, zušľachťujúcich prímesí a prísad  Vyznačuje sa zvýšenou plasticitou, lepivosťou a flexibilitou tmelenia.

Použitie :
Špeciálna tmeliaca hmota pre interiér, určená na tmelenie, vypĺňanie prasknutých stien a stropov a osádzanie vodoinštalačného a elektroinštalačného materiálu do stien a stropov Taktiež vhodná na vyplnenie a  opravu prasknutej omietky. Odoláva štrukturálnym pohybom a namáhaniu.

Technické údaje:
Farba: biela až krémova

Objemová hmotnosť: 1000 kg/m3± 50  kg/m3

Prídržnosť - počiatočná : min. 0,06 N/mm2

nepovinné  údaje

Doba zavädnutia - prídržnosť ťahom - po 30 minútach : min. 0,06 N/mm2

Min. teplota spracovania: 8°C

Min. doba spracovania (čistá nádoba): 15 min

doba schnutia na SDK (20°C, 1mm): cca 1-2 hod

Príprava a aplikácia:
Podklad musí byť suchý, čistý, pevný, bez prachu a nečistoty. Optimálne množstvo tmelu sa pripraví zmiešaním s vodou v pomere 0,4-0,5 l vody na 1 kg HOBBY TMELU. Naraz pripravíme vždy len toľko tmelu, koľko spracujeme do cca. 15 min. (POZOR: Nádoba so zvyškami tmelu z predchádzajúcej prípravy skracuje dobu spracovateľnosti). Prášok sa nasype do nádoby s čistou vodou a po cca 30 sec. zmáčanía sa obsah nádoby dôkladne dohladka premieša. Povrch tmelu sa širokou špachtľou zarovná do roviny priľahlých plôch resp. sa aplikuje na mierne navlhčený podklad pri zamýšľanom použití. Pri drobných opravách popraskaných stien a stropov sa tmel vtláča priamo do opravovaného miesta. Tmel získava  pevnosť vytvrdnutím a následným vyschnutím do 1-2 hod. podľa teploty a veľkosti nanášanej hrúbky pre prípadné brúsenie resp. ďalšie úpravy. Povrch tmelu je brúsiteľný a premaľovateľný všetkými typmi disperzných farieb.

Balenie a skladovanie :
5 kg,25 kg balenia skladujete vo vyhrievanom priestore (mimo mrazu a priameho slnka), po použití okamžite uzatvorte balenie. Doba sledovateľnosti hmoty v pôvodných neporušených obaloch je 12 mesiacov od dátumu výroby. Chráňte pred zvlhnutím !

Kvalita:
Kvalita výrobkov overovaná  v podnikovom laboratóriu a štátnou skúšobňou TSÚS Bratislava.

Bezpečnostné opatrenia :
Hobby tmel je nehorľavý a neobsahuje prchavé a zdraviu škodlivé látky.Pri práci dodržujte všeobecné pravidlá bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci viď KBU  (Karta bezpečnostných údajov HT001).

Hygienické opatrenia :
Náradie a pomôcky po použití očistite teplou vodou. Ruky očistite mydlom teplou vodou a ošetrite reparačným krémom

Parametre
VýrobcaUNIVERBAU
Na stiahnutie
Nezmeškajte naše akcie, odoberajte novinky!
Copyright © 2018 helion.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.